G-7VYL7J9JJM

فروشگاه لوازم جوشکاری

فروشگاه لوازم جوشکاری وولکانو

در این مقاله از وولکانو درباره فروشگاه لوازم جوشکاری ، تمامی لوازمی که برای جوشکاری نیاز دارید را برای شما معرفی کرده ایم که در صورتی که قصد انجام جوشکاری داشته باشید با تجهیزات کامل سراغ این کار بروید ، در فروشگاه لوازم جوشکاری وولکانو ما تمامی محصولات مورد نیاز شما را موجود دارید و بصورت آنلاین میتوانید با چند کلیک ساده خرید خود را انجام دهید و ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی هر کجای ایران بزرگ که باشید درب منزل تحویل بگیرید ، انسان از هزاران سال پیش به فکر طراحی و ساخت ابزارهای مختلف و استفاده از آن‌ها برای آسان‌تر کردن کارها و افزایش بازدهی خود بوده است. در طول قرن‌ها متناسب با صنایع مختلف و نیازهای هر شغل، ابزارهای زیادی به کار برده شده‌اند. در مشاغلی مانند جوشکاری ابزارهای زیاد و مختلفی استفاده می‌شوند که بتوان قطعه‌ای جدید را ساخت. در این مطلب به صورت اختصاصی درباره ابزارهای جوشکاری و کارکرد هر کدام همچنین قیمت ابزار جوشکاری به تفصیل می‌پرداریم، پس تا انتهای این مقاله همراه وولکانو باشید.

انواع وسایل اولیه جوشکاری در وولکانو

– ماسک جوشکاری (کلاه جوشکاری)
– عینک ایمنی
– دستکش جوشکاری
– آهنربای جوشکاری
– گونیای جوشکاری
– مشعل جوشکاری
– ضخامت سنج
– سوهان جوشکاری
– گرم‌کن دستی‌
– گیره‌ ها یا انبرهای جوشکاری
– انواع ماشین‌های جوشکاری

 

برای خرید لوازم جوش و برش از وولکانو میتوانید از فروشگاه ما دیدن فرمایید.

 

انواع مختلف جوشکاری

مواد جوشکاری از لحاظ دمای نقطه ذوب متفاوت از یکدیگرند، در نتیجه گرم و ذوب کردن مواد روش های مختلفی قابل انجام است. بنابراین جوشکاری نیز مدل‌ ها و روش‌ های مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

جوشکاری در حالت جامد
جوشکاری مقاومتی
جوشکاری با گاز اکسیژن
سایر روش ها

در هرکدام از از این روش ها به ابزارهای جوشکاری نیاز است. البته برای جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود روکشدار، این تجهیزات و ابزارها ساده هستند و در عین حال ارزان‌ تر از سایر انواع جوشکاری هستند. در نظر داشته باشید که مهمترین نکته برای جوشکاری، وجود یک سیستم مناسب تهویه هوا برای جلوگیری از آتش‌ سوزی است.

 

لوازم جوشکاری در فروشگاه وولکانو

ماسک یا کلاه جوشکاری

مهم‌ترین ابزار در صنعت جوشکاری کلاه جوشکاری تیره کننده می‌باشد. در صورتی که از انواع کلاه‌های جوشکاری تیره کننده استفاده شود، در دید جوشکار خللی ایجاد نمی‌کند و به راحتی می‌توان قطعات مورد نظر را مشاهده کرد.

عینک ایمنی

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مهم در شغل جوشکاری عینک ایمنی است؛ زیرا جوشکاری برای چشم ضرر دارد. در زمان جوشکاری جرقه‌هایی تولید می‌شوند که در صورت برخورد با چشم، به آن‌ها آسیب جدی وارد می‌کنند. در نتیجه برای حفظ سلامتی چشم‌ها در زمان جوشکاری استفاده از عینک ایمنی ضروری است.

دستکش و لباس ایمنی جوشکاری

استفاده کردن از دستکش مخصوص در زمان جوشکاری بسیار ضروری است. انواع مختلفی دارند که باید با توجه به نوع جوشکاری از آن‌ها استفاده شود. این دستکش‌ها مانع از آسیب دیدگی و ایجاد سوختگی در فرد شده و به او این امکان را می‌دهند که در زمان جوشکاری به راحتی و برای چند ثانیه قطعات فلزی داغ را در دست نگه دارد. هر چه یک فرد مبتدی‌تر باشد، به او توصیه می‌شود که از دستکش‌های ضخیم‌تر استفاده کند.

در هنگام جوش برق و گاز استفاده از دستکش و پیش بند چرمی بسیار مهم است تا مانع از آسیب رسیدن به دست و بدن جوشکار شود.

کپسول آتش نشانی

جوشکاری از آن دسته مشاغلی است که امکان بروز حادثه در آن دور از ذهن نیست. بدون کپسول اطفاء حریق نباید جوشکاری انجام شود. الزامی است که در هنگام جوشکاری یک کپسول آتش نشانی استاندارد و شارژ شده هم در محل باشد.

آهنربای جوش

یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد در صنعت جوشکاری آهنربای جوش است. از این ابزار برای نگهداری قطعات در جای مد نظر استفاده می‌شود. آهنرباها اندازه‌های مختلفی دارند که برای انواع جوشکاری‌های کوچک تا بزرگ کاربرد دارند.

ابزارهای اندازه‌گیری و نشانه‌گذاری

از آن‌جا که اندازه‌گیری در جوشکاری امری بسیار مهم محسوب می‌شود، استفاده از ابزارهایی مانند متر، خط کش و گونیا در زمان اندازه‌گیری و برش زدن ضروری هستند. با استفاده از گونیا زاویه‌های مختلف قابل اندازه‌گیری است. در واقع در جوشکاری برای تمام اندازه‌گیری‌ها و برش زدن‌ها از این ابزارها استفاده می‌شود. همچنین ابزار نشانه‌گذاری در زمان مشخص کردن اندازه‌ها و قطعات با سایزهای دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تراز

تراز در جوشکاری به قرارگیری بهتر و مناسب‌تر قطعات در هنگام اندازه گیری و جوش زدن کمک می‌کند. در نتیجه از ابزارهای پرکاربرد و تأثیرگذار در کیفیت کار نهایی محسوب می‌شود.

ضخامت سنج

در جوشکاری با توجه به ضخامت فلزها از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود. تخمین زدن میزان ضخامت فلزها کاری سخت است و همچنین دقیق نخواهد بود. برای اندازه‌گیری دقیق ضخامت فلزات در زمان جوشکاری استفاده از ضخامت سنج روشی دقیق و راحت است.

سوهان جوشکاری

پس از پایان جوشکاری برای تکمیل کار و انجام تمیزکاری‌های مربوط به محل‌های جوش خورده، صاف کردن و یکدست شدن همه قسمت‌ها از سوهان جوشکاری استفاده می‌شود.

گیره‌ ها یا انبرهای جوشکاری

گرفتن الکترود به شکل مناسب در زمان جوشکاری و قرار گرفتن قطعات فلزی در جای خود، به تمیز و بهتر بودن نتیجه‌ی کار جوشکاری کمک می‌کند. انبرهای جوشکاری به منظور حفظ و نگهداری الکترودها و قطعات در جای درست خود در زمان انجام کار بسیار پرکاربرد هستند.

 

بهترین وسایل جوشکاری را از کجا می توان تهیه کرد؟

اگر قصد دارید خودتان جوشکاری را آغاز کنید، ترجیحا باید از بهترین مکان ها وسایل جوشکاری را تهیه کنید تا کیفیت کارتان بالا برود. با کمی پرسجو از اطرافیان با مراکزی آشنا خواهید شد که وسایل با کیفیت جوشکاری را با قیمت مناسب عرضه می کنند. اما اگر قصد دارید جوشکاری را با بهترین کیفیت انجام دهید، پیشنهاد می کنیم سفارش خود را در بخش خدمات جوشکاری وولکانو ثبت کنید تا کار شما توسط بهترین متخصصین انجام شود و خیالتان از بابت نتیجه کار آسوده باشد ، و اگر هنوز سوالی در ذهن دارید میتوانید همین حالا با پشتیبانی وولکانو تماس بگیرید و بصورت کاملا رایگان بهترین مشاوره را برای جوشکاری خود دریافت کنید ، و از پشتیبانی بعد از خرید از وولکانو هم میتوانید نهایت استفاده را انجام دهید. (وولکانو فروشگاه آنلاین لوازم جوشکاری نوین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 4 =

G-7VYL7J9JJM